Titelverdediger strandt vroeg op Ald Meierspartij in Hitzum

Foto: Lieuwe Bosch knkb.nl

De Ald Meierspartij in Hitzum heeft dit jaar geen succesvolle titelverdediging opgeleverd voor Bente van der Woud en Jildou Sterk. Het duo, dat vooraf de zware taak had om de winst in 2025 van Noëlle, Sophie en Aïsha te verdedigen stranden in de eerste omloop.

De Ald Meierspartij behoort naast het Nederlands kampioenschap, die later dit jaar gespeeld wordt, tot de aansprekende meisjeswedstrijden van het seizoen en trekt jaarlijks veel publiek naar het kaatsveld in Hitzum. Vorig jaar was het feest voor Noëlle Hiddinga, Sophie Kroondijk en Aïsha Mahmoud, die namens KF St.-Anne / Drie Spul Is Út de overwinning veroverden. Met sterk kaatsen bleven zij in 2025 alle concurrentie de baas.

Daardoor rustte er dit jaar extra aandacht op de schouders van Van der Woud en Sterk. In de eerste omloop volgde uitschakeling tegen Stiens 2 met 5-3 6-4. Een ervaring rijker en illusie armer voor Jildou en Bente dus.

De Ald Meierspartij heeft opnieuw het karakter dat zo kenmerkend is voor het kaatsen: iedere partij staat op zichzelf en elk seizoen schrijft zijn eigen verhaal. Waar vorig jaar Hiddinga, Kroondijk en Mahmoud de hoofdrol opeisten, Dit jaar waren dat Nijewier/Metslawier/Easternijtsjerk met Fenna Koster, Michelle Sijtsma en Marije Keegstra.

De Ald Meierspartij bewees daarmee eens te meer waarom deze klassieker nog altijd een bijzondere plaats inneemt op de Friese kaatskalender.

Foto: Lieuwe Bosch knkb.nl

Bente van der Woud Foto: Lieuwe Bosch knkb.nl

Geplaatst in Jeugd, Nieuws, Wedstrijden.